راهنمای استفاده سایت

راهنمای استفاده سایت
بخش مرجع گرامر Grammar Reference
در این بخش موضوعات مختلف دستور زبان انگلیسی قرار داده شده است که می توانید به عنوان مرجع، از آن استفاده کنید. هر زمان که به مشکلی در گرامر برخوردید به بخش مرجع گرامر مراجعه نمایید. اگر موضوع مورد نظر شما در این بخش وجود نداشت یا هنوز سوال داشتید در انجمن سوال خود را مطرح کنید.
بخش آموزش گرامر Grammar Learning
در این بخش، آموزش گرامر زبان انگلیسی از سطح مبتدی و به صورت درس های منظم و پیوسته صورت می گیرد. بخش آموزش گرامر حتی برای کسانی که بالاتر از سطح مبتدی هستند، نیز مطالب جدید دارد و می تواند مفید باشد. در بخش آموزش گرامز، سعی شده است تا گرامر زبان انگلیسی به صورت خودخوان آموزش داده شود یعنی بدون نیاز مستقیم استاد. با این حال اگر هنگام خواندن درس ها سوالی برایتان به وجود آمد، در بخش انجمن مطرح نمایید.
بخش خواندن Reading
به یاد داشته باشید که در تقویت مهارت خواندن، جذابیت متن بسیار مهم است و به سراغ متن هایی که علاقه ای به موضوعش ندارید نروید. در این بخش درس ها برگرفته از منابع و مجلات معتبر انگلیسی زبان، با موضوعاتی واقعی، متنوع و جالب هستند که روشی لذتبخش برای یادگیری زبان انگلیسی را فراهم می کند. معانی اصطلاحات مفید و لغات پرکاربرد موجود در درسها سرعت پیشرفت شما را افزایش خواهد داد و دایره لغات شما را گسترده تر خواهد کرد.
روش استفاده از این بخش:
اول یکبار درس را با دقت بخوانید. اگر معنی کلمه ای را نمی دانستید در قسمت Glossary به دنبال آن بگردید.
سپس یکبار دیگر درس را بخوانید و سعی کنید معنی لغات جدید را بدون نگاه کردن به قسمت Glossary به یادآورید.
بخش شنیدن Listening
همانطور که می دانید، مهارت شنیداری در یادگیری زبان انگلیسی از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین دلیل در این بخش فایل صوتی درس نیز وجود دارد تا علاوه بر معنی لغات، با تلفظ آنها نیز آشنا شوید و همچنین با تکرار، مهارت شنیداری خود را افزایش دهید. تجربه نشان داده که با پیشرفت مهارت شنیداری است که مکالمه پیشرفت می کند.
روش استفاده از این بخش:
بدون نگاه کردن به متن، دو بار فقط به فایل صوتی گوش دهید. تا حدودی موضوع درس را متوجه خواهید شد.
بار سوم بدون گوش دادن، فقط متن را بخوانید و معنی لغات جدید را یاد بگیرید.
بار چهارم همزمان با گوش دادن، متن درس را هم دنبال کنید و به معنی و تلفظ لغات جدید دقت نمایید. هرجا نیاز به دقت بیشتر داشتید، صدا را متوقف کرده، پس از مطالعه مجدد، ادامه دهید.
در آخر بدون نگاه کردن به متن، فقط به فایل صوتی گوش کنید و مطمئن شوید که متن را به طور کامل متوجه می شوید.
بخش نوشتن Writing
این بخش شامل : قوانین علامت گذاری، قوانین املائی و مطالب مفید دیگر در زمینه نگارش یک متن عمومی به زبان انگلیسی می باشد. در این بخش نکاتی در مورد نگارش به زبان انگلیسی بیان شده است که ممکن است کمتر شنیده باشید. بخش نوشتن از منابع انگلیسی برگرفته شده است و متن اصلی برای شما قرار داده شده که به مرور ترجمه درس ها نیز اضافه خواهد شد.
بخش درک مطلب Comprehension
مهارت درک مطلب یکی از مهارت های اساسی و پایه برای یادگیری زبان انگلیسی می باشد. همانطور که از اسم این بخش می توان حدس زد، در این بخش هدف درک کلی موضوع است نه تشخیص کلمه به کلمه. در واقع در این قسمت، شما شرایط واقعی مکالمه انگلیسی را تمرین می کنید که لازم نیست دقیقا همه کلمات را متوجه شوید و درک موضوع کلی کافیست.
روش استفاده از این بخش:
اول Pre-listening را بخوانید تا کمی با موضوع آشنا شوید.
سپس به فایل صوتی گوش کنید و تا جایی گوش دادن را تکرار نمایید تا کلیت موضوع را متوجه شوید. مسلما قسمتهایی همچنان نامفهوم باقی خواهند ماند. مشکلی نیست هدف در این بخش درک کلی مطلب است، نه کلمه به کلمه.
پس از آن به قسمت Questions رفته و به سوالات پاسخ دهید.
برای اطمینان شما از کیفیت مهارت شنیداری خود، پاسخ صحیح در پایین صفحه نوشته شده است.
بخش فیلم Movie
در تماشای فیلم به زبان انگلیسی، تصویر باعث می شود تا لغات جدید بهتر در ذهن بمانند و در بعضی موارد همیشه با همان تصویر به یاد می آیند. در این بخش فیلم ها به زبان انگیسی هستند که برای افزایش کیفیت آموزش، متن کامل فیلم به همراه لغات جدید قرار داده شده اند. همچنین معنی جملات پیچیده و نکات گرامری هر درس، آورده شده تا نکته مبهمی باقی نماند. با این حال اگر هنگام خواندن درس ها سوالی برایتان به وجود آمد، در بخش انجمن مطرح نمایید.
 
نمونه درس “شنیدن Listening” و “خواندن Reading”

در تصویر زیر یک نمونه درس “شنیدن Listening” را مشاهده می کنید که توضیحاتی درباره بخش های مختلف آن داده شده است.
درس های “خواندن Reading” نیز به همین صورت می باشند، تنها با این تفاوت که در درس های “خواندن Reading” فایل صوتی درس وجود ندارد.

SampleLesson